24.06.2021
Dobry pokój hotelowy, czyli jaki?

Urządzenie pokoju hotelowego, na konkurencyjnym rynku, to zadanie dla świadomych i zarazem otwartych osób. Z jednej strony ważny jest wygląd wnętrza, gdzie kluczową rolę odgrywa design pokoju, z drugiej strony opinie użytkowników, płynące bezpośrednio z doświadczenia, są jednym z kluczowych kryteriów decydującym o ostatecznym zakupie danej oferty.

Nasze wieloletnie doświadczenie i praca z klientami pokazują dwie istotne kwestie, które warto wziąć pod uwagę.

Po pierwsze DESIGN

Dobry design wnętrza to pojęcie bardzo szerokie, architekt musi wykazać się dużym zrozumieniem biznesu, obowiązujących trendów oraz fachową wiedzą z projektowania. Wnętrze pokoju hotelowego  powinno odpowiadać na potrzeby gościa – użytkownika i jednocześnie spełniać wymagania z punktu widzenia rentowności biznesu. Projekt powinien łączyć potrzeby obu stron w harmonijny sposób. Każda taka inwestycja jest inna i wymaga odrębnej analizy.  Warto zadać sobie pytania takie jak: jaka jest moja grupa docelowa, jakie są jej potrzeby, jak będzie użytkowany pokój, jaki standard chcę oferować, czym wyróżni się moja oferta?

Odpowiedzi na te podstawowe zagadnienia pozwolą ustalić na jakie potrzeby ma odpowiadać projekt i w ten sposób można stworzyć przewagę konkurencyjną. Każda decyzja będzie przemyślana i poparta analizą, powoli to uniknąć błędów i narażania się na dodatkowe koszty wprowadzania zmian na działającym już obiekcie.

Hotele znanych marek sieciowych mają opracowane standardy oraz brand booki opisujące cały biznes od ogólnej koncepcji aż po taki szczegół jak to, w którym miejscu w pokoju będzie miejsce na żelazko. Inwestorzy indywidualni często nie zdają sobie sprawy jak, tak drobne z pozoru, decyzje mogą mieć wpływ na działający już biznes.

Po drugie COSTUMER EXPERIENCE

Na ocenę gościa hotelowego składają się takie aspekty jak: wielkość pokoju, rozmieszczenie stref funkcjonalnych: strefa spania, odpoczynku, pracy, strefa wejścia. Ich ułożenie w planie pokoju musi pozwalać na swobodne przemieszczanie się. Warto poświecić czas na analizę potrzebnej przestrzeni na poszczególne czynności. Dla każdego projektu mogą by one inne np. hotel wakacyjny nie potrzebuje dużego biurka do pracy, ważniejsza będzie strefa odpoczynku z wygodnymi fotelami.

Poza aspektami funkcjonalnymi  to oczywiście sam wygląd pokoju przede wszystkim przyciąga oko klienta. Odpowiedni dobór materiałów, z których będą wykonane meble oraz kolorystyka ścian i podłóg mogą stworzyć niepowtarzalny klimat wnętrza.

Warto postawić na materiały uniwersalne, które nie są wynikiem krótkoterminowej mody, dzięki temu nasz projekt wnętrz będzie wciąż aktualny nawet za kolejne 5 lat. Dobrej jakości materiały takie jak plamoodporne tkaniny czy odporne na zarysowania płyty laminowane z naturalną strukturą drewna czy meble fornirowane odgrywają kluczową rolę budując standard wnętrza.

Dobry pokój hotelowy jest przemyślany i dobrze zaprojektowany  gdzie w centrum uwagi jest klient i jego potrzeby. Warto tworzyć ponadczasowe wzornictwo, ale jednocześnie szukać elementów zaskoczenia we wnętrzu, które klient będzie mógł zapamiętać i opowiedzieć o swoich pozytywnych doświadczeniach po powrocie do domu.